Yeni canlı yayın uygulaması Live.ly şimdiden zirvede!

Yeni canlı yayın uygulaması Live.ly iki haftada ABD’de 2 milyon indirmeye ulaşarak Facebook Messenger, Snapchat ve Instagram’ı geride bıraktı.

Telefonunuzda sakladığınız şarkılara 15 saniyelik kısa ve eğlenceli videolar oluşturmanızı sağlayan ve 80 milyon üyesi bulunan Musical.ly, canlı yayın uygulaması Live.ly’yi Haziran ayında App Store’da yayınlamıştı. Şuanda sadece App Store’lardan indirilebilen uygulama, mobil cihazlar üzerinden canlı yayın yapmayı sağlıyor.

 

Live.ly’de de tıpkı Musical.ly’de olduğu gibi etiketler kullanılabiliyor. Kullanıcılar izlemek istedikleri konuda etiketi arattıklarında, canlı yayındaki çeşitli videolara kolayca ulaşabiliyorlar. Uygulamanın etiket kullanma özelliğine sahip olması, kullanım pratikliği sağlıyor ve diğer uygulamalarda kıyasla kendini öne çıkarıyor.

Messenger, Snapchat ve Instagram’ın indirilme sayısını iki haftada aşan Live.ly şimdiden Youtube, Twitter (Periscope) ve Facebook’a kafa tutuyor. Giderek artan canlı yayın uygulamaları ve ünlenen kullanıcıları, geleceğin televizyonu ve televizyoncuları olacak gibi öngörülüyor.

Live.ly’ye henüz Türkçe dil desteği yok fakat gelmesiyle birlikte Türkiye’de de büyük bir hayran kitlesi olacağına inanıyoruz.


12.10.2016