Sosyal Medya Profesyonelleri için 8 Faydalı Uygulama

Sosyal medya işi yapanlar bilir, elinizin altındaki akıllı telefon dahi bazı durumlarda çaresiz kalır. Plan yapmak, rapor hazırlamak ve aynı zamanda yeni trendleri takip etmek iş yoğunluğunun arasında epey bir vaktinizi alır. Bu nedenle sosyal medya pazarlama işiyle uğraşanlara özel 8 faydalı uygulamayı derledik. Hayatınızı çok daha kolaylaştırabileceğini  düşünüyoruz.

1) Evernote

Evernote klasik bir not alma aracıdır. Aynı zamanda da projeler için to-do list hazırlamanıza, görsel notlar tutmanıza ve kendinize hatırlatmalar ekleyebilmenizi sağlayan bir uygulama. Evernote’un çapraz platform yetenekleri sayesinde nereye giderseniz gidin, notlarınız da sizinle birlikte geliyor. Bu da onu oldukça faydalı ve verimli bir uygulama olarak tanımlamamıza yeterli.

2) Todoist

Eğer bir sosyal medya yöneticisi iseniz Todoist telefonunuza acilen indirmek isteyeceğiniz türden bir uygulama. Proje takibini mükemmel şekilde yapmanızı saplayan Todoist sayesinde kişilere görev atayabilir, notlar, dosyalar ve süreç hakkında bilgiler girebilirsiniz.

3) Pomodoro Time

Bir sosyal medya pazarlama uzmanı olarak, çalışma saatlerinde her saniyenin değeri olduğunu farkındasınızdır. Pomodoro Time, zamanı doğru yönetmenize yardımcı olan ve hatta ne zaman mola vermeniz gerektiğini de söyleyen akıllı bir uygulama. Reçetenize 25 dakikada bir küçük molalar yazan Pomodoro Time, bu modelin verimliliğin artırdığını düşünüyor. Zaman yönetimi konusunda kendinize hedefler koyabilir, verimliliğinizi ve yaratıcılığınızı maksimize edebilirsiniz.

4) Canva

Görseller, sosyal medya pazarlama stratejilerinin kalbinde yer alır. Görsel oluşturma kısmını daha verimli hale getiren, sayısız şablon ve tasarıma ulaşmanızı sağlayan Canva, dünyada 10 milyon kişi tarafından kullanılıyor. Görsellerinize yazı, grafik ve efekt ekleyebilir onları çok daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Keşfetmek için, www.canva.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

5) Dropbox

Dropbox, tüm dosyalarınıza her yerden ulaşabilmenizi sağlayan bir uygulamadır. Uygulama sayesinde takım arkadaşlarınızla dosya paylaşabilir, iletişim ve dosya aktarım kısmında kaybedilen vakti geri kazanabilirsiniz.

6) Hootsuite

Hootsuite’te oluşturacağınız size özel panel ile sosyal medya içeriklerinizi takip edebilir, paylaşabilir ve zamanlayabilirsiniz. En büyük avantajı ise Twitter, Facebook, Instagram ve LinkedIn entegrasyonları ile bu işlemleri tek bir panelden yapabilirsiniz.

7) Noisli

Gürültülü bir ofis ortamı herkesin verimliliğini ve motivasyonunu düşüren bir unsur olabilir. Noisli size istediğiniz arka plan sesini sağlayan ve işe odaklanarak verimliliğinizi artırmayı hedefleyen bir mobil uygulama. Noisli sayesinde kendinizi bir nebze de olsa ortamdan soyutlayabilir, dikkat isteyen işlerinize odaklanabilirsiniz.

8) Hemingway App

Hemingway App sosyal medya kitleniz için net ve kaliteli içerikler oluşturmanızı sağlayan bir uygulama. Özellikle İngilizce içeriklerle boğuşanlar için uzun ve anlamsız cümleleri kısaltmaya yarayan, gramer hatalarını düzelten harika bir buluş diyebiliriz. Basitçe cümlenizi uygulamaya kopyalayıp yapıştırın ve sizin için neler yapabileceğini bir bakın. Gerçekten çok şaşırtıcı sonuçlar alabilirsiniz.


12.10.2016