Pinterest’in video reklamları test edilmeye başlandı

Pinterest uzun zamandır beklenen video reklamlarını sonunda test etmeye başladı. Platform bu girişimiyle, reklamverenler ve şirketler tarafından daha ulaşılabilir ve tercih edilebilir olmak istiyor.

Bir süredir konuşulan Pinterest video reklamlı pinler sonunda küçük bir gruba açılarak denenmeye başladı. Mevcut formata göre, sabit duran videolar kullanıcı scroll yapmayı kestiği anda ekranda dönmeye başlıyor. Yani önceden yüklenerek data problemleri oluşturmuyor.

Özellikle son dönemlerde artan video tüketim alışkanlığı bakıldığında Pinterest’in bu girişiminin akıllıca olduğu söylenebilir.

Fakat Pinterest gibi bir platformda video içeriklerin organik olmaması bu reklam modelinin kabul edilebilirliğini ve performansını nasıl etkileyecek bunu zaman gösterir.

Bu arada henüz video reklamların fiyatlandırmalarıyla ilgili bir detay açıklanmış değil. Ama Facebook ve Twitter kadar maliyetleri düşürebileceği düşünülmüyor. Zira Facebook günlük 100 milyon saat video izlenme gibi oldukça ciddi rakamlara ulaşmış durumda.

Pinterest, sinematik pinlerini geçtiğimiz yıl Nestle, Wendy’s, Walgreens ve Suave markaları için denemişti ve oldukça iyi performans sergilemişti.


12.10.2016